facebook

Rumy

4cl Appleton Estate

Jamajský rum, který je destilovaný z melasy a z rumů starších 12ti let.Je bronzové barvy, s aroma vlašských ořechů, pomerančové kůry a vanilky. V hladké a jemné chuti překvapí spojením karamelu, oříšků. sušených meruněk a máslových sušenek. Zraje v sudech po Jack Daniels whisky.

85,–

4cl Arcane Extraroma 12 Y.O.

Dvanáctiletý rum z ostrova Mauricius. Je vyroben destilací výhradně čerstvé šťávy z cukrové třtiny, aby se zachovalo co nejvíce chutí. Jedná se o velice příjemný, zlatý rum, sladší a zároveň svěží chutě. Aroma je květinové s tóny banánů v čokoládě. Chuť je květinová, lehce kořeněná, medová s tóny sušených banánů.

95,–

4cl Bandita Black

Tříletý námořnický (Navy) ru,. Navy rumy jsou tradičně směsí rumů z Guyany, Jamaiky, Barbadosu a Trinidadu, které byly kdysi dávány posádkám britského královského námořnictva na denní příděl. Rum je dochucený tradičním kořením latinské Ameriky vanilkou a skořicí. Pro dosažení lahodné chuti je v rumu macerována po dobu 72 hodin čerstvě upražená káva, která mu dává nádherně tmavou barvu.

80,–

4cl Capitan Bucanero

Elegantní rum z Dominikánské Republiky, jehož skvělá vůně vám spolu se skvělou chutí nepochybně učaruje. Má hedvábnou lehkost, které je docíleno obzvláště jemným destilačním procesem a následným zráním v sudech z amerického bílého dubu. Dominikánská Republika je známá především coby producent té nejkvalitnější cukrové třtiny a tudíž má skvělé předpoklady pro výrobu toho nejjemnějšího rumu.

80,–

4cl Captain Morgan Spiced Gold Limited Edition

Rum vyráběný v Puerto Rico ze směsi rumů z oblasti Jamajky, Guayany a Barbadosu. Vyniká především podmanivou chutí vanilky a skořice. Je jemný, suchý, se stopami muškátového oříšku a hřebíčku, to vše zarámováno tóny dubového dřeva. Byl uveden na trh jako jeden z prvních ochucených světlých rumů a dnes patří k nejprodávanějším. Captain Morgan se jmenuje podle britského kapitána Henryho Morgana, který se koncem 17. století stal prvním jamajským guvernérem a byl jedním z nejvíce obdivovaných bukanýrů.

65,–

4cl Diplomático Reserva Exclusiva 12 Años

Tmavý rum z Venezuely i pro ty nejnáročnější degustátory. Komplexní, jemná a hladká chuť je doplněna nádechem karamelu a medu. Závěr je jemný a velmi hladký.

100,–

4cl Don Papa Rum 7 Y.O.

Prémiový rum z Filipín z ostrova Negros Occidental. Je destilovaný z nejlepší cukrové třtiny na světě. Zraje 7 let v dubových sudech v podhůří Mount Kanlaon. Don Papa má dlouhou, bohatou texturu a nabízí chuť vanilky, medu a kandovaného ovoce. Závěr je dlouhý a hřejivý.

95,–

4cl El Comandante Reserva

Značka je blendem panamských rumů. Rumové reservy zrají po dobu minimálně 7–18 let v sudech z amerického bílého dubu. Rumy se vyrábí v rumérii Hacienda San Isidoro v provincii Herrera v centrální části Panamy. Pro rum je typická příjemně nasládlá karamelová chuť v kombinaci s nugátem a dotekem slámového vína. Ve vůni naleznete zřetelné stopy ořechů, hořké čokolády a zralých višní.

90,–

4cl English Harbour 5 Y.O.

Rum z karibského ostrova Antiqua. V chuti hladký s lehkým tělem a skvělou vyvážeností. Vůně je nádhernou komplexní směsí kokosových ořechů, třešní a kouře. Chuť má po dlouhém zrání v malých dubových sudech skvělou vyváženost koření, dubu a sušeného ovoce. V dochuti spíše sušší. Rum pro opravdové znalce a požitkáře.

80,–

4cl Kraken Blacked Spiced

Rum z ostrovů Trnidad a Tobago. Tento rum připomíná inkoust nebo sekret z chobotnice ve skleněné nádobě. Kreken je kávově hnědý, chuť připomíná melasu, exotické koření, karamel, čokoládu s trochou vanilky, na závěr přechází náznak skořice a zázvoru zvolna do popředí.

85,–

4cl Legendario Elixir De Cuba

Rum z Kuby. Vyniká svou jedinečnou sladkou chutí. Má jantarovou barvu a aroma rozinek a pomerančů. Celkový charakter udávají nasládlé rozinky, které jsou v destilátu macerovány po dobu jednoho měsíce. Vůně nabízí jemnou ovocnou sladkost kombinovanou s typickou příchutí panenské šťávy vysoce kvalitní kubánské cukrové třtiny.

80,–

4cl Matusalem 23 Y.O. Gran Reserva

Ultra prémiový rum z Dominikánské republiky, který spojuje několik generací rumů díky vytříbenému výrobnímu procesu (tzv. Solera- metoda) a je volbou pro znalce, kteří hledají dokonalost mezi superprémiovými rumy. Chuť je delikátní, komplexní a přesto sametově jemná, s náznakem vanilky a karamelu. Navíc zdůrazněná výjimečným buketem a sytě zlatavou až jantarovou barvou. Největší úspěch v rodině Matusalem.

120,–

4cl Plantation Barbados Grande Reserve

Rum z ostrova Barbados. Má jantarově zlatavou barvu. V aroma dominují tóny tropického ovoce, vanilky, kokosu a jemné stopy broskví na pozadí. Chuť je hřejivá a komplexní, zrání v sudech po bourbonu přidává vanilkové tóny. Druhá část zrání probíhá v sudech po cognacu Pierre Ferrand ve Francii pod dohledem zkušených sklepmistrů.

90,–

4cl Pyrat X.O.

Rum původem z karibského ostrova Anguilla dnes plněný do lahví na Gyuaně. Výrazná vůně pomeranče a mandarinky. Chuť tohoto rumu je velmi výrazná, jsou cítit citrusy, hlavně pomeranč, po chvilce se jemně přidává skořice, pak vanilka a karamel. Dozvuk na jazyku je taktéž sladký s pomerančovým zakončením. Patnáctiletý stařený rum, který dlouhá léta zraje v sudech z americké a francouzské provenience.

95,–

4cl Saint James Royal Ambre

Rum z ostrova Martinique. Nejmladší z rodiny rumů Saint James s komplexní chuť podobnou koňaku. Na Martiniku se vyrábí již od r. 1765, kdy král Ludvík XIV zakázal výrobu rumu ve Francii. Rum Saint James nacházel odbyt zejména v Nové Anglii, kde byl vůbec nejpopulárnějším západoindickým ru­mem.

80,–

4cl Serum Elixir de Ron

Rum z Panamy jantarové barvy. V jemném a ovocném aroma můžeme cítit tóny broskví, švestek a skořice. Chuť je sametově sladká, typická pro rumové elixíry, plná tónů vanilky a mandlových koláčků. Je vyráběn z panamských rumů zrajících tři až osm let.

80,–

4cl Ron Millonario

Míchaný rum. Přibližně dvě třetiny blendu tvoří rumy, které zrály 6 let v prvně plněných sudech, ve kterých byl předtím bourbon. Vysoký podíl rumů ze sudů po bourbonu dodává lehký a svěží charakter, spolu s tóny vanilky, banánu a bílého ovoce. Zbývající třetina blendu zrála po dobu 10 let jako druhé plnění španělských sudů po Oloroso Sherry. Jde o sudy, které dodávají plnost, strukturu a komplexitu a ze své podstaty vinný charakter, s tóny hořké čokolády, sultánek, sušených švestek a meruněk.

85,–